Forum Czary, zaklęcia Strona Główna
Autor Wiadomość
<    Magia żywiołów   ~   Stanowisko pracy
Sharwell
PostWysłany: Sob 14:53, 06 Wrz 2008 
Administrator


Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/6


Wszystko jest wzięte z innych źródeł!

Stanowisko pracy

Więc może zacznijmy od stanowiska pracy(czyli miejsca w którym będą odprawiane rytuały żywiołów, zaklęcia i prace z żywiołami).
Zanim przystąpimy do pierwszych czynności magicznych, należy wybrać sobie stałe miejsce pracy.
Jeśli mieszkasz na wsi, to bedzie to właśnie wielkim plusem, ponieważ bedziesz miał bezpośredni kontakt z przyrodą.
Jeżeli masz w pobliżu jakiś las, lasanek czy jakiś kawałek zalesionego terenu to w takim miejscu najkorzystniej będzie ci pracować z żywiołami.
taki teren z natury jest oczyszczony z tak zwanego brudu astralnego, ale zawsze lepiej samemu oczyścić miejsce przyszłej pracowni magicznej z wszelkiego brudu(czyli ze złej energii,z niechcianych bytów astralnych itp.).
Następnie robimy coś w rodzaju naznaczania swojego terenu,poprzez np.naznaczenie tego kawałka ziemi pentagramem(może on być czysto astralny),a następnie zabezpieczenie miejsca pracy przed niechcianymi gośćmi za pomocą np. stałej tarczy która broni dostępu do twojej pracowni niechcianym bytom, a nawet ludziom.
następnie pozostaje Ci tylko już odprawiać różne ryty i ćwiczenia związane z magią.

Jeśli zaś mieszkasz w mieście,możesz zrobić miejsce pracy we własnym pokoju, a jesli Cię stać, kupić jakąś sporą piwnicę i w niej wszystko robić.
Teraz pozostaje kwestia oczyszczenia miejsca prac magicznych.
Robimy to podobnie jak w wyżej wymienionym przykładzie z tym,że będziesz musiał co pewien niedługi odstęp czasu oczyszczać miejsce pracy ze złych energii.
Jeśli chodzi o naznaczenie pentagramem dla ochrony, to raczej nikt u siebie w pokoju nie będzie rysował czy malował pentagramu na podłodze, bo co wtedy pomyślą inny domownicy.
Wtedy pozostaje wyżej wymieniona opcja zrobienia czysto astralnego pentagramu w miejscu pracy.

Podstawowe zasady przygotowania się i zachowania podczas wykonywania prac magicznych.

Jest kilka zasad o których należy pamiętać przed wykonywaniem każdego rytuału czy też każdej innej czynności magicznej.
Zawsze zanim przystąpisz do czynności magicznych(w magi żywiołów), jest ważne aby oczyscić umysł i choć na chwilę zrelaksować ciało.
Następnie przed przystąpieniem do pracy należy oczyścić miejsce pracy ze wszystkiej brudnej energii, i można jeszcze postawić tzw.bramkarza (np. anioła stróża czy kogo kto woli) który pilnuje porządku na zewnątrz.
Gdy wykonasz już te czynności, możesz przystąpić do rytuału/czynności magicznych pamiętając by rzucić krąg magiczny z danego żywiołu (poprostu w zależnosci z jakim żywiołem pracujemy to wykorzystujemy ten sam żywioł do rzucenia kręgu, jeśli korzystamy ze wszystkich żywiołów, to rzucamy krąg czterech żywiołów).

Następnym ważnym punktem jest to żeby podczas prac magicznych być pewnym tego, że zamierzony cel się osiągnie,a także mocno w to wierzyć,zaś nie można mieć chwili zwątpienia w to co się robi bądź w siebie samego,ponieważ to może doprowadzić do nie wypalenia rytu/zaklęcia.Poprostu wystarczy chwila zawachania i bach wszystko się posypało i cała praca poszła na marne.

Kolejnym ważnym krokiem jest po zakończeniu rytuału poprawne zamknięcie magicznego kręgu.
Dlaczego to takie ważne??A dla tego,że jeśli krąg nie zostanie zamknięty do końca bądź zostanie w niewłaściwy sposób zamknięty,może to się przyczynić do przyklejenia róznych bytów astralnych do nas,a także grozi ciagłą utratą energii.Najprościej mówiąc w takiej sytuacji nie zamykacie drzwi do końca za sobą,co może właśnie w taki sposób skótkować.

Etyka magii żywiołów
Czyżby moralność w magii? Naturalnie, że i w magii konieczna jest moralność. Chodzi tu dokładnie o moralność duchową.
"Jeżeli inni czynią Ci dobrze to Ty czyń im tak samo".
"Jeżeli inni czynią Ci źle,to albo czyń im dalej dobrze by zmienili swoje zachowanie w stosunku do Ciebie,jeśli zaś tak nie jest,to i Ty także czyń im podobnie".

Są to dwa główne prawa magii żywiołów ustanowione jeszcze przez starożytnych.
Oczywiście nie należy odrazu na kogoś rzucać jakiś klątw czy złych uroków jeśli nam wyrządził krzywdę, należy wtedy oddać mu szacunek za to,że jest tak głupi że się poniża do takiego niskiego poziomu.
Należy wtedy bowiem pomóc takiemu człowiekowi.
Jeśli zaś to jest stałe i uciażliwe i nie daje się mu już pomóc zniszcz go.
taki jest przekaz tych dwóch praw.

Ważne

Pamiętajcie, że podczas korzystania z usług żywiołów należy się im należyty szacunek i należy się im "szczerze" podziękować za pomoc w osiągnięciu celu.
Natomiast jeśli rzucicie w kąt żywioły, to zapewniam was, że duchy żywiołów się zemszczą na was za brak szacunku.
Pamiętajcie,że żywioły są od was potężniejsze i jeśli będziecie nieodpowiednio korzystać z nich to może się dla was to skończyć tragicznie.
Duchy żywiołów czuwają cały czas.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ina
PostWysłany: Sob 21:21, 30 Maj 2009 



Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: 3miasto .


Nie rozumiem kilku rzeczy . . . 1 . "Gdy wykonasz już te czynności, możesz przystąpić do rytuału/czynności magicznych pamiętając by rzucić krąg magiczny z danego żywiołu (poprostu w zależnosci z jakim żywiołem pracujemy to wykorzystujemy ten sam żywioł do rzucenia kręgu, jeśli korzystamy ze wszystkich żywiołów, to rzucamy krąg czterech żywiołów)." i 2 . "Kolejnym ważnym krokiem jest po zakończeniu rytuału poprawne zamknięcie magicznego kręgu.
Dlaczego to takie ważne??A dla tego,że jeśli krąg nie zostanie zamknięty do końca bądź zostanie w niewłaściwy sposób zamknięty,może to się przyczynić do przyklejenia róznych bytów astralnych do nas,a także grozi ciagłą utratą energii.Najprościej mówiąc w takiej sytuacji nie zamykacie drzwi do końca za sobą,co może właśnie w taki sposób skótkować." . Mogłabyś to jakoś wytłumaczyć . ? . Proszę .
"


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jakira-sama
PostWysłany: Wto 17:26, 16 Paź 2012 



Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6


Mam pytanie, jeśli chodzi o oczyszczenie miejsca, czy mogłabym prosić o konkretne czary, czy zaklęcia oczyszczające i jak mogę się dowiedzieć, jaki jest mój żywioł, a i jeszcze jak ma wyglądać ten pentagram ? :***

Z góry dziękuje :**


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sharwell
PostWysłany: Wto 11:59, 11 Gru 2012 
Administrator


Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/6


1.Czar Pantofelka - Ochrona Domu

Zdobądź stary but i napełnij go różnymi ochronnymi przedmiotami, takimi jak np.: szpilki, igły, gwoździe, pinezki, nożyczki.

Dodaj ochronnych ziół:
rozmarynu, bazylii, lauru (wawrzynu) lub paproci.

Zawieś go na poddaszu lub w piwnicy wypowiadając przy tym zaklęcie:

"Kładę ten amulet tutaj, aby od tej chwili chronił mój dom."

2.Czar Oczyszczający (Do usuwania klątw i przekleństw)

Uwaga: Ten czar jest silnie działającym czarem oczyszczającym.

W noc po pełni, lub tuż przed pełnią, zapal 13 świec, najlepiej białych.
Napełnij wannę gorącą wodą (tak gorącą byś mogła w niej się okąpać).
Dodaj do wanny 1 kubek soli morskiej, 1 dużą łyżkę szałwi, 1 dużą łyżkę lawendy i 1 dużą łyżkę rumianku.
Zakręć wodę i pozwól wodzie wymieszać się z ziołami.
Uklęknij lub usiądź przodem do wanny nago, i wypowiedz to zaklęcie:

Co zostało uczynione, to uczynione
Niechaj teraz będzie odczynione
Poprzez światło księżycowej pełni niechaj zaniknie
Oczyść mą duszę z chorób i plam
Pozwól odwrócić krzywdzący mnie czar
I zdejm ze mnie to złośliwe przekleństwo
Jako wchodzę teraz w miejsce uświęcone
Przywrócić ulgę memu duchowi.

Idź się okąpać i pozwól wodzie zmyć skutki klątwy.
Używając rąk, nabierz wody i obmyj swą głowę trzykrotnie.
Czyniąc to, za każdym razem powtarzaj:

Przyjmij me przeprosiny za to co zostało uczynione
Rozprosz mój czar wraz z czasem gdy pierwsze słońca ukażą się promienie.

Pozostań w kąpieli aż woda ostygnie.
Wyciągnij korek z wanny i wymyj wannę w której brałaś tą kąpiel.
Zdmuchnij świece i pójdź spać.
Wraz z nastaniem świtu, klątwa (urok) zostanie złamana i ponownie zaczniesz odczuwać "błogostan" który poprzednio utraciłaś.


A pentagram powinien wyglądać tak: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sheila
PostWysłany: Śro 2:05, 30 Sty 2013 



Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 31
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Poznań


Dlaczego łąka jest zawsze wolna od "brudu astralnego" a dom, budynek mieszkalny już nie?
Przecież na łąkę też każdy może przyjść, kierować ku nam złe myśli i negatywne zaklęcia, poza tym na łąkach jest wiele istot duchowych i astralnych, które nie zawsze są miłe...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
TheMscwsl12
PostWysłany: Pią 19:44, 05 Kwi 2013 



Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6


LOL coś tu mnie " zgwałciło " na urodzinach byłem w strym opuszczonym domu na ulicy. Gotyckiej i posłuchałem z kolegami wszystkich rad. Zadziałało Smile tylko jeden problem. Nie umiem nad tym zapanować. Po przez ogień musiałem wezwać strać pożarną a moje ubrania uległy popaleniu Sad Moja dłoń była cała wybąblowana Sad
POMOCY


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Meowginia
PostWysłany: Wto 21:12, 28 Wrz 2021 



Dołączył: 28 Wrz 2021
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6


witam jeśli ktoś tu jeszcze żyje i istnieje mógłbym prosić o zdjęcie pentagramu takiego jaki powinien być bo nie wiem czy teraz w internecie znajdę ten prawdziwy jaki powinien być wątpię że ktoś tu jeszcze jest ale wolę się spytać

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum Czary, zaklęcia Strona Główna  ~  Magia żywiołów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach