Forum Czary, zaklęcia Strona Główna
Autor Wiadomość
<    Magia żywiołów   ~   Wstęp do magii żywiołów
Sharwell
PostWysłany: Pon 14:23, 09 Cze 2008 
Administrator


Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/6


"Kiedyś jeszcze w starożytnosci ludzie zaczeli dzielić świat na cztery żywioły,z których miał składać się cały świat.
Można by powiedzieć,że w starożytnych czasach okultysci i filozofowie dzielili "ducha" na cztery wielkie siły rzadzące tym światem: ogień, woda, wiatr i ziemia.
Mieszkańcami owych żywiołów były: rusałki czyli żywiołaki wody,sylfy czyli żywiołaki powietrza, gnomy czyli żywiołaki ziemi i salamandry żywiołaki ognia.

Najprawdopodobniej, Paracelsus utworzył wyrazy pochodne od greckich i łacińskich pojęć.
I tak "salambe", to po grecku palenisko, "gnoma"- to wiedza, "silpha", to motyl, a "unda" po łacinie oznacza falę.

Opiekunowie żywiołów

Wedle nauk okultystycznych, wszystkie żywioły posiadały swojego jednego opiekuna.
Dżin był władcą salamander, Paralda sylfów, Ghob gnomów a Niksa władała rusałkami.
Ciekawostką jest to, że opiekunowie ci są utożsamiani z kartami tarota.

Do wizji psychicznej, Dżinn pojawia się jako płomienisty olbrzym.
Jego ciało tworzy splot płomieni, a skośne oczy jarzą się czerwienią.
Ghob ukazuje się w posatci pękatego, ciężkiego stwora, o zwartej postaci.
W znanych bajkach występuje jako gnom albo chochlik emanujący starością, mądrością i siłą.
Paralda jest pokręconą postacią złożoną z bladoniebieskiej lub szrej mgły.
Ma kształt nieokreślony, wiotki i ciągle go zmienia.
Niksa też jest płynny. Utworzony z zielonawo-niebieskiej aury kiwa się tam i z powrotem, upstrzony srebrnymi smugami i szarymi mackami władzy.

Opisy te służa głównie pobudzeniu wyobraźni podczas wykonywania rytuałów w których wykorzystuje się siły żywiołow.

Magia żywiołow jest jednym ze starszych nurtów magicznych(scieżek magii),dla tego przepełnia ją taki mistycyzm i wyobrażenia.

Podział magii Żywiołów

Magię żywiołów standardowo dzieli się na: magię ognia,magię wody,magię powietrza i magię ziemi.
Zaś każdy z tych podziałów dzieli się jeszcze na inne odłamy.
Tak więc magia ognia dzieli się na magię świec, magię ognisk, magię słońca, magię seksualną, magię zniszczenia.

Magia powietrza dzieli się na: magię czterech wiatrów, większość praktyk wróżbiarskich, koncentracja magiczna i magia wizualizacji(wyobrażeń).
Magia ziemi dzieli się na: magię kamieni,wyobrażeń,drzew i węzłów,a także na magię ziół.
Magia wody dzieli się na: magię luster, magię morza, mgły i deszczu.
To są wszystkie podziały żywiołów na dane dziedziny magii.
Możliwe, że o czymś zapomniałem ale to mniej istotne.

Z żywiołami można pracować oddzielnie z każdym, bądź ze wszystkimi naraz w zależności jakie chcemy osiągnąć efekty.
Każdy żywioł ma inne właściwości co daje się zawsze zauważyć.

To tyle jeśli chodzi o wstęp do magii żywiołów.
Narazie opisałem tylko podstawy podstaw, żeby zgłębić wszystkie tajniki magii żywiołów trzeba by poświęcić całe życie.
W następnych artykułach opiszę każdy żywioł oddzielnie od strony teoretycznej, a następnie praktycznej."

Autor: radek (użytkownik Forum Dyskusyjnego Portalu Mrooczlandia)


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Sharwell dnia Wto 11:43, 11 Gru 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
polka
PostWysłany: Czw 22:39, 04 Wrz 2008 



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: holandia


Zywioly kojarza mi sie ze zlem , czy magia zywiolow ma powiazania z czarna magia jezeli tak to w jaki sposob .Czy znasz jakies zaklecia czarnej magi .Wjaki sposob polaczony jest zywiol z magia.czy osobie ktora mnie bardzo skrzywdzila moge rzucic czar .nurtuja mnie te tematy i nie moge znalezsc odpowiedzi.byc moze moja skrzywdzona psychika cierpi ,a ja uwazam ze to pech ?szukam wiec pomocy w magi ,i co ciekawe zaczyna mnie to bardzo interesowac co piszesz,nigdy wczesniej nie interesowalam sie magia moja pasja byla mitologia.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sharwell
PostWysłany: Pią 15:27, 05 Wrz 2008 
Administrator


Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/6


Magia żywiołów jest w 100% dobrą magią. Rozwinę ten temat, to wtedy się przekonasz Wink Nie, nie znam żadnego i nie chcę znać. Tak jak już pisałam uprawianie czarnej magii wiąże ze sobą konsekwencje! Czy aż tak bardzo zostałaś skrzywdzona przez tą osobę, że musisz odwołać się do czarnej magii? Jak chcesz na nią rzucić urok, to skąd wiesz, jaki on będzie? Nie wiadomo co się z daną osobą może stać. Także mam nadzieję, że jednak nie będziesz tego robić.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
polka
PostWysłany: Pią 19:53, 05 Wrz 2008 



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: holandia


Jezeli chodzi ci o to czy chce sie posluzyc czrna magia ,nie boje sie jej, chyba jak kazdy?Tak zostalam skrzywdzona i to bardzo ,byc moze stad to zainteresowanie magia , wiem ile ludzi cierpi tak jak ja ,nie szukam tez zemsty ,ponieaz wiem ze kiedys zycie zaplaci tym osobom pieknym za nadobne .rozwialas moje watpliwosci i znowu musze ci podziekowac.Nie chce nikogo skrzywdzic.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sharwell
PostWysłany: Pią 20:59, 05 Wrz 2008 
Administrator


Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/6


To bardzo dobrze Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Śmierć
PostWysłany: Pią 20:48, 28 Sie 2009 



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Warszawa


Osobiście kilka razy przypałętałam się na strony poświęcone czarnej magii i znalazłam tam kilka niezbyt miłych zaklęć, ale nie mam zamiaru ich nigdy stosować na ludziach - potrafię być okrutna tylko słowami. Skrzywdzenie człowieka - nawet w opowiadaniu... O_O' - wykracza poza moje możliwości.
Well, pozwolisz, że rozwinę trochę temat? W razie co poprawcie mnie, okay? Nie jestem specem od żywiołów.
Czytałam na jednej z internetowych stron, że żywioły należy pobudzać, pracować z nimi. Z żywiołami pracuje się zawsze od najcięższego do najlżejszego, czyli w kolejności: Ziemia – Woda – Ogień – Powietrze. Przez pierwsze trzy miesiące należy pracować ze wszystkimi naraz, następnie można wybrać tylko te, których brakuje. Harmonię Żywiołów w sobie można sprawdzić zadając kolejne pytania na temat, np. pracy:
1. ZIEMIA - Czy pracuję systematycznie?
2. WODA - Czy lubię swoją pracę?
3. OGIEŃ - Czy pracuję z radością i entuzjazmem?
4. POWIETRZE - Czy jestem w pracy kreatywny i pomysłowy?
Tylko Ziemia jest żywiołem, z którym można pracować niezależnie od innych przez cały czas. Ziemię uruchamia systematyczność.
Oddechy żywiołów wykonuje się: profilaktycznie - raz dziennie (5 oddechów na żywioł), leczniczo - 2 razy dziennie. Przed wykonaniem oddechów należy otworzyć okno, pomodlić się, poprosić żywioły o pomoc. Po zakończeniu wszystkich oddechów – modlitwa i chwila medytacji, aby wszystkie żywioły działały na nas harmonizująco i uzdrawiająco.
A teraz te "oddechy", o których wspominałam. Pierwszy oddech, oddech Ziemi:
Wdech i wydech przez nos.
Na wdechu - Wizualizujemy, że fala złocistobrązowej energii płynie z ziemi przez stopy i dłonie, następnie przez kręgosłup do czubka głowy.
Na wydechu - Fala energii zabiera nasz zużyty magnetyzm, który wraca do ziemi i użyźnia ją.
Wykonać 5 takich oddechów.
Ø Przywraca utracone poczucie godności
Ø Daje stabilność, realizm, konkret, dyscyplinę
Ø Pomaga uporządkować wewnętrzny bałagan
Ø Pomaga załatwić trudne sprawy urzędowe
Ø Uzdrawia układ kostny
Woda
Wdech przez nos, wydech przez usta.
Na wdechu i wydechu wyobrażanie sobie, że jest się wodą, falą, rzeką – falować lekko całym ciałem.
Wykonać 5 takich oddechów.
Ø Wycisza, relaksuje, usuwa napięcia
Ø Chłodzi w upały
Ø Likwiduje agresję u innych (wykonać w pomieszczeniu, gdzie ktoś krzyczy)
Ø Uzdrawia płyny ustrojowe, daje ciału elastyczność
Ogień
Wdech przez usta, wydech przez nos.
Na wdechu - wciągać powietrze do splotu słonecznego i mentalnie rozpalić tak ogień, który spala żądze i ciężkie emocje
Na wydechu - spalone emocje zamieniają się w świetlistą energię, która unosi się w górę i wychodzi na zewnątrz przez aurę.
Wykonać 5 takich oddechów.
Ø Ogrzewa, jeśli marznie się na ulicy (wystarczy zrobić kilka oddechów)
Ø Dodaje mocy i siły
Ø Inspiruje do pracy i działania
Ø Uzdrawia przemianę materii
Ø Reguluje ciepłotę ciała
Powietrze
Wdech i wydech przez usta
Oddychać na poziomie serca, koncentrując się na wolności, swobodzie, wietrze, kolorze błękitnym. Poruszać się lekko, jak gałęzie na wietrze.
Wykonać 5 takich oddechów.
Ø Uwalnia od przywiązania (pomaga pogodzić się ze stratą, zgubieniem czegoś)
Ø Pomaga przeżyć rozstanie, rozwód
Ø Pomaga się rozluźnić, „odpuścić” sobie
Ø Pobudza kreatywność i natchnienie
I to by było jak na razie na tyle. Mam nadzieję, że choć trochę pomocne.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Isztar
PostWysłany: Sob 12:27, 29 Sie 2009 



Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 72
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6


Och, zdecydowanie działa. Oddech wody mi pomógł. Zwykle to widok płonącego ogienia działa na mnie uspokajająco. No i przy okazji słuchanie Żywiołaka. Nawiasem mówiąc, bardzo fajny zespół;]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Śmierć
PostWysłany: Sob 15:04, 29 Sie 2009 



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Warszawa


Dziękuję ^^. I.. eee... jaki zespół? ^^'''

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Isztar
PostWysłany: Sob 17:45, 29 Sie 2009 



Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 72
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6


Żywiołak. Folk metal albo "polska muzyka neoludowa". Zaskakująco wpasował się w tę dyskusjęRazz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Śmierć
PostWysłany: Nie 17:44, 30 Sie 2009 



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Warszawa


Aha ^^'. Sorki, nie skapnęłam się ^^'.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sharwell
PostWysłany: Śro 10:18, 16 Wrz 2009 
Administrator


Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 118
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/6


Zaciekawiłaś mnie tym zespołem, więc postanowiłam go dobie posłuchać Very Happy I przyznam szczerze, że bardzo mi się zespół spodobał Smile Polecam Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Śmierć
PostWysłany: Nie 19:33, 27 Wrz 2009 



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Warszawa


Eh, Wellie, tobie podobają się wszelkie rocki, metale i punki Wink. To było do przewidzenia ^^.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Isztar
PostWysłany: Sob 9:08, 03 Paź 2009 



Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 72
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6


Może polecić coś więcej? mam duże doświadczenie;d

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Śmierć
PostWysłany: Sob 21:09, 10 Paź 2009 



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Warszawa


Poleć, poleć. Na pewno nie zaszkodzi ^^.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Isilien
PostWysłany: Sob 18:51, 28 Sie 2010 



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 81
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Midlands


Isztar, właśnie za Twoim poleceniem słucham Żywiołaka. Bardzo mi się podoba, bo mimo miłości do rocka, metalu i tym podobnych, folk tez bardzo lubię. Jak ktoś chce, to polecam też Faun i Blackmore's Night. I Closterkeller, ofc ;D Bardzo lubię przy nich medytować. A tak po za tematem folku, polecam Apocalypticę Wink idealna do relaksu.


Wróćmy do tematu. Zaciekawiona się czuję. I znów, to dziwne uczucie, kiedy czytam fachowym językiem o tym. co sama robiłam niemal nieświadoma prawdziwego znaczenia Wink
Dziś spróbuję. Wkrótce może się przydać, oj, przydać. Choć teoretycznie entuzjazmu, kreatywności ani systematyczności mi nie brakuje, to czasem mam problemy z brakiem motywacji w tych kierunkach Wink
EDIT:
zrobiłam to, świadomie dla odmiany, marznąc niemiłosiernie przy oknie i dochodzę do wniosku, że to nic, czego bym wcześniej nie robiła, chociaż może nie w oknie w taki mroźny wieczór. Pomaga, pomaga, choć według mnie przydałoby się więcej takich oddechów Wink
Oddech ziemi był chyba najbardziej przydatny.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Isilien dnia Sob 22:23, 28 Sie 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dzejkob
PostWysłany: Śro 23:29, 15 Lut 2012 



Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/6


Zapamiętajcie sobie, magia nie jest ani zła ani dobra, magia jest magią, tak jak nóż nie jest ani zły ani dobry, możesz nim podzielić chleb i wtedy będzie to dobry czyn, a możesz również nim zabić i teoretycznie będzie to zły czyn. Z magią jest tak samo i to tylko od was będzie zależeć i od waszej etyki, moralności co jest dla was dobre a co złe... i czy należy dane zaklęcie rzucić czy nie... To coś w rodzaju czy damy się kopać i poniżać czy w końcu się obronimy i oddamy... Jak mówi rada wicca "rób co chcesz jeśli nie krzywdzisz nikogo, chyba że twój kochanek zdradzi cię, niech wiccańska rada będzie twoją drogą" a więc sama tradycja przyzwala na pewnie rzeczy.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Dzejkob
PostWysłany: Śro 23:35, 15 Lut 2012 



Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/6


Aaaaa... mam nadzieję że wiecie że istnieje coś takiego jak Wicca Tradycyjne i że jest to religia misteryjno inicjacyjna zapoczątkowana bądź rozpowszechniona Geralda Gardnera który jak podaje przekazały mu czarownice z cowenu New Forest w Anglii który to uważany jest za spadkobierców dawnych czarownic itp. wiec wiccankami i wiccanami nie możecie być bez inicjacji

Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sheila
PostWysłany: Śro 2:11, 30 Sty 2013 



Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 31
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Poznań


Dzejkob napisał:
Aaaaa... mam nadzieję że wiecie że istnieje coś takiego jak Wicca Tradycyjne i że jest to religia misteryjno inicjacyjna zapoczątkowana bądź rozpowszechniona Geralda Gardnera który jak podaje przekazały mu czarownice z cowenu New Forest w Anglii który to uważany jest za spadkobierców dawnych czarownic itp. wiec wiccankami i wiccanami nie możecie być bez inicjacji

"Uważany za spadkobierców dawnych czarownic"... hmmm... i tak i nie. Jest wiele magicznych systemów czy religii, które są uważane bądź same siebie uważają za spadkobierców dawnych czarownic - Klan Tubal Caina, Stregheria, różne odmiany tzw. Czarostwa Rodzinnego / Dziedzicznego.
Ja po 4 latach w Wicca coraz mniej czuję się "Spadkobierczynią dawnych czarownic", a coraz bardziej potencjalnym nauczycielem dla przyszłych pokoleń Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bravery
PostWysłany: Nie 18:25, 09 Lut 2014 



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6


Niejednokrotnie czytałam o tym, że można związać się z żywiołami, ale czy można zrobić to tylko z jednym? Czuję więź z ogniem. Zawsze mnie fascynował, uwielbiam na niego patrzeć i przy nim czuję się bezpiecznie. Można za pomocą magii lub medytacji zapanować nad nim lub nad jakimkolwiek innym żywiołem?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Darkstreet
PostWysłany: Pią 11:16, 13 Lut 2015 



Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Polska


Cześć, jestem tu nowa. Magią zainteresowałam się wczoraj.
Czytałam że każdy ma swój żywioł. Niestety ja nwm jaki.
W internecie jest mnóstwo testów, ale są one mało wiarygodne.
Wyszło mi raz że jestem wodą, a drógi że powietrzem.
Według jakiegoś artykułu żywioły są przypisane konkretnym znakom zodiaku.
Tam moim żywiołem było powietrze, ale opis bardzej wody do mnie pasuje
W horoskopie chińskim jestem metalem tak jak moja mama.
Znacie jakiś sposób na dowiedzenie się który żywioł jest moim?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum Czary, zaklęcia Strona Główna  ~  Magia żywiołów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach